Un gol de la fin pentru naș

Venită după un egal cu cântec la Mediaș, Brașovul a încercat să-și scoată pârleala cu suferinda CS Otopeni. În prima repriză nu le-a ieșit însă mai nimic, jocul fiind unul anost și plin de greșeli personale. Meciul a prins totuși viață în minutul 41, când Surdu și-a amintit cum e să marchezi. Iar pentru CS Otopeni, jocul s-a rupt definitiv cu un minut înainte de pauză, când arbitrul i-a lăsat în 10.

Cea de-a doua repriză a fost mult mai animată, brașovenii ieșind la joc cu scopul de a încheia cât mai repede socotelile. Jucătorii de la finalizare i-au scos însă peri albi lui Lucescu junior, Sburlea, Surdu și Senin ratând ocazii uriașe de 2-0. Vali Negru era cât pe-aci să le răzbune în minutul 80, dar, singur cu Stelea, a tras și el alături. Cum până la urmă doar punctele se numără, brașovenii le primesc pe toate trei, iar Otopeniul rămâne cu regretul că până la eliminarea lui Mușat a fost egala gazdelor, cel puțin ca joc. Golul lui Hadnagy din ultimul minut n-a mai reprezentat decât puțină sare pe rană.

"Am încercat să luăm un punct, dar nu am putut. Sper ca în această pauză să schimbăm ceva." – Gabi Mărgărit, antrenor CS Otopeni

"Am tratat cu superficialitate unele faze. Surdu poate mai mult, n-am de ce să-l laud." – Răzvan Lucescu, antrenor FC Brașov

Publicat: 30 08. 2008, 00:05