Un dinamovist l-a înfuriat pe Rednic, în derby-ul cu FCSB! Discuția dintre cei doi a avut loc la vestiare

Una dintre nemulțumirile lui Mircea Rednic, din derby-ul Dinamo FCSB 1-1, a fost legată de Armando Cooper, mijlocaș care a fost titular și integralist și care a comis faultul care l-a covins pe Istvan Kovacs să dicteze penalty pentru FCSB.

Dinamo a început cu stângul repriza secundă a derby-ului cu FCSB. În minutul 46, Armando Cooper a faultat în careu, Gnohere a executat lovitura de pedeapsă, dar Penedo a atacat. Totuși, Florin Tănase a fost pe fază și a egalat după ce le-a luat fața fundașilor dinamoviști.

La finalul partidei, Mircea Rednic a avut mai multe aspecte de reproșat, în direcția lui Cooper: „Ultimul cu care am vorbit la ieșirea din vestiar a fost Cooper. I-am spus să nu filosofeze pe teren, că nu-l ajuta nici gazonul, să nu dribleze în zona centrală, dar exact asta a făcut. A driblat doi jucători, a vrut să mai dribleze o dată și a pierdut mingea. Apoi, mingea a ajuns în stânga și de acolo în careu, unde nu avea voie să atace decisiv, la experiența lui

Nu știu cum se desfășurau lucrurile dacă eram 11 contra 11. A fost eliminare, normal că cei de la Steaua nu au mai putut să opună rezistență”, a declarat la finalul partidei Mircea Rednic, notează DigiSport.

Publicat: 12 11. 2018, 10:22
Actualizat: 12 11. 2018, 10:23