Uhrin: „De la Mlada am plecat tot după un 4-0!”

Dusan Uhrin este fericit pentru victoria la scor de astazi contra FC Brașov. Tehnicianul le mulțumește jucătorile despre care spune că și au dorit victoria la fel de mult ca și el. Despre soarta sa la echipă Uhrin spune că nimic nu este stabilit, mai ales că și de la fosta sa echipă a plecat tot după o victorie cu 4-0.

"Le mulțumesc jucătorilor că și-au dorit ca și mine să câștigăm. A fost o întâlnire de forță de la început din cauza situației de la noi, însă eu sunt încrezător că toate lucrurile se vor rezolva. Altfel, am reușit să înscriem de multe ori, dar cred că în primul sfert am avut noroc și primul gol a picat dintr-o greșțeală, o bâlbâială. Cred însă că în a doua repriză am dominat clar. Nu mă întrebați ce voi rezolva luni cu domnul Iancu. Ar fi o întrebare inutilă. Eu cred că avem atâtea puncte câte ni s-ar cuveni. Și cred că și salariile ne-ar pica bine pentru sărbători. Aș dori să vorbim abia săptămâna viitoare despre transferuri. Azi nu este momentul potrivit. Eu nu îmi doresc să se facă niște reguli la echipă, ci să fie respectate cele existente. Nu, nu a fost o palmă dată cuiva acest rezultat cu Brașov. Eu am terminat la Mlada Boleslav și am plecat tot după 4-0, am venit încoace. În acest moment, pot să spun că aștept meciul de luni (n.r. întâlknirea cu Iancu) și care va fi un meci personal.", a spus Dusan Uhrin jr.

Publicat: 29 11. 2008, 21:18
Actualizat: 02 12. 2008, 21:20