„U” inspiră oxigen:** U Cluj – Concordia 1-0! Janos Szekely a oferit un assist la doar câteva minute de la revenire

Formația lui Ganea a avut și șansă, Ispir lovind bara din penalty în minutul 89, în fața sa fiind Muzac, după ce Boșneag a fost eliminat

Cu premise favorabile pentru a obține o victorie vitală, clujenii au început anemic partida. Prima ocazie a venit abia în minutul 31, la poarta gazdelor, când Wellington a tras pe lângă poartă de la marginea careului, după o piruetă.  Au mai trecut 10 minute, iar Hidișan l-a găsit perfect în careu pe Ninu, dar Niță a salvat voleul jucătorului Universității.

Muzac, portar șase minute
Repriza a doua a început cu un ritm mai alert: Nicola a fost la un pas de deschiderea scorului, dar a lovit bara transversală cu un șut din unghi (47). Oaspeții au replicat prin Zuluf, care l-a pus la grea încercare pe Boșneag de la marginea careului (54). Eroul ultimei victorii a lui „U”, Florin Buleică, avea să ridice din nou tribunele în picioare, reluând cu capul în plasă o centrare ideală a lui Szekely (76). A mai fost nevoie doar de o intervenție salvatoare a lui Boșneag pentru ca Universitatea să obțină o victorie de maximă importanță. Pe final, Chiajna a avut șansa ei, dar Ispir a lovit bara din penalty, deși în fața sa se afla mijlocașul Muzac, după ce Boșneag fusese eliminat!