Tudorie, la a doua reușită în tricoul Stelei: „Golurile importante vor fi cele din meciurile oficiale”

Steaua a câștigat primul meci din cantonamentul din Austria. Echipa lui Mirel Rădoi s-a impus în amicalul cu Rubin Kazan, chiar dacă rușii au condus cu 1-0 la pauză. Alexandru Tudorie, jucător adus în această vară de la Oțelul, a marcat pentru a doua oară în tricoul Stelei, iar tânărul atacant nu este entuziasmat foarte tare de evoluția sa din pregătiri. Tudorie vrea să-și arate cu adevărat calitățile în meciurile oficiale și să aducă puncte echipei.

„Încerc să-mi fac treaba cât mai bine. A fost un antrenament bun, cu o echipă puternică. Golurile importante vor fi cele din meciurile oficiale. Mirel Rădoi mi-a spus să am încredere în mine, el mă sprijină tot timpul”, a declarat Alexandru Tudorie la DigiSport.

Steaua a învins, marți, cu scorul de 2-1 (0-1), formația rusă Rubin Kazan, în cel de-al treilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Austria.

Golurile steliștilor au fost marcate de Tudorie ’62 și Iancu ’78, în timp ce pentru ruși a înscris Gokdeniz Karadeniz, în minutul 27.

Aceasta este prima victorie a Stelei în cantonamentul din Austria, după ce a pierdut cu Austria Klagenfurt, scor 4-5, și a remizat cu vicecampioana Poloniei, Legia Varșovia, scor 1-1.

Publicat: 30 06. 2015, 20:03
Actualizat: 30 06. 2015, 20:57