Trupa lui Jorge Costa rămâne fără victorie după primele două amicale!** CFR Cluj – Austria Viena 0-0

Echipa CFR Cluj a terminat la egalitate, marți, scor 0-0, cu formația Austria Viena, locul patru în campionatul austriac, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Antalya, informează site-ul oficial al clujenilor.

CFR Cluj a avut doi jucători eliminați, Celestino în minutul 9 și Bastos în minutul 84, dar ambii fotbaliști au putut fi înlocuiți.

Antrenorul Jorge Costa a început meciul în următoarea formulă de echipă: Beto – Lionn, Diogo, Maftei, Nicoară – Peralta, Mureșan, Celestino, Rui Pedro – Sougou, Kapetanos. Au mai jucat: Godemeche, Stăncioiu, Hora, Panin, Cadu, Camora, Piccolo, Sare, Renan, Weldon, Bastos, Mincă și Ronny.

Următorul meci amical al clujenilor va avea loc sâmbătă, de la ora 15.00, împotriva formației Cernomoreț Odessa, locul 11 în campionatul Ucrainei.