Toni Petrea a găsit cauza pentru care FCSB nu mai câștigă de trei etape + Ce spune despre lupta la titlu: „Să le dăm de acum cupa și medaliile”

Toni Petrea a găsit cauza pentru care FCSB nu mai câștigă de trei etape

FC Argeş a învins FCSB, 1-0,în ultimul meci din etapa 29 a Ligii 1. Piteștenii mai speră să se califice în play-off, iar FCSB nu a mai câştigat de trei etape, în care a obţinut un singur punct şi a marcat o dată.

Golul a fost înscris de George Ganea, minutul 16, după o gafă uriaşă a portarului Andrei Vlad. Fiul lui Ionel Ganea a punctat în premieră pentru clubul din Argeș.

Toni Petrea, antrenorul celor de la FCSB, susține că se confruntă cu mari probleme de efectiv, ceea ce ar fi una dintre cauzele pentru care trupa roș-albastră nu mai învinge de trei runde.

Toni Petrea a găsit cauza pentru care FCSB nu mai câștigă de trei etape! Ce spune despre lupta la titlu: „Să le dăm de acum cupa și medaliile”

Andrei Vlad a fost schimbat la pauza meciului FC Argeș – FCSB, după greșeala din prima repriză.

Ianis Stoica e foarte supărat după înfrângerea cu FC Argeș: „O seară neagră, ne-am cam îndepărtat de CFR Cluj”.

„Un joc bun, dar nu am reușit să marcăm. O situație a lor s-a dovedit decisivă pentru cele trei puncte care au intrat în visteria lor. Avem două înfrângeri consecutive, șansele noastre la titlu sunt foarte mici, dar mă mai gândesc la titlu, de ce nu? Altfel să le dăm de acum cupa și medaliile (n.red. – celor de la CFR Cluj).

Avem probleme de efectiv, jucăm din trei în trei zile! Se întâmplă, portarul e foarte expus, nici terenul nu…asta nu trebuia să ne oprească pe noi să dăm două – trei goluri, dar nu am reușit. N-am reușit nici măcar să egalăm” a spus Toni Petrea la finalul meciului.

Apoi, a explicat de ce a fost schimbat Andrei Vlad la pauza meciului FC Argeș – FCSB, 1-0: „După faza respectivă evoluția lui a fost timorată și am spus că e mai ok să nu mai fie expus, să nu mai facă greșeli. Apoi, Florinel Coman a intra binișor, dar nu a ales cea mai bună soluție la finalizare, sper ca ușor să reintre în forma pe care o avea. Acum ne așteaptă meciul cu Voluntari și avem probleme cu jucătorii indisponibili, accidentați”.

De ce FCSB nu mai are rezultate? „N-am putut dispune de întreg lotul, avem infirmeria plină. Înainte aveam soluții pe bancă, până acum trei etape, dar acum nu mai am pe unii care să fructifice anumite situații”.

Publicat: 03 03. 2022, 23:41