Teja, vizat de comentariile cuplului Panduru – Dinu: „Coman le-a câștigat meciul, nu știai care e FCSB și care e Sepsi”. Schimbarea lui Moruțan, pusă pe seama implicării lui Becali: „El e vinovat, Teja nu face nimic gândit, el e preparator fizic”

FCSB s-a apropiat la trei puncte de CFR Cluj după victoria cu 2-0 din partida cu Sepsi Sf. Gheorghe. Vicecampioana a făcut un joc modest, însă a profitat de apatia adversarului și a înscris în repriza secundă, atunci când Florinel Coman și-a făcut simțită prezența, obținând un penalty și fructificând o eroare a lui Viera. Intrarea de la pauză a lui Florinel Coman s-a produs la pauză, atunci când de pe teren a fost scos Moruțan, fotbalistul care intrase în minutul 15 în locul lui Pintilii.

Mutarea curioasă a fost comentată la finalul partidei de Basarab Panduru, analistul TelekomSport, cel care a atras atenția asupra situației. „Florinel Coman le-a câștigat meciul. Dar în prima repriză nu știai care e FCSB și care e Sepsi. E clar că schimbarea lui Moruțan pare foarte inspirată la finalul meciului. Dar e foarte important să știm cum s-a ajuns aici, un jucător de 19 ani schimbat la pauză deși intrase în minutul 15„, a spus fostul fotbalist al Stelei.

Discursul lui Basarab Panduru s-a împletit cu cel al lui Cornel Dinu. Legenda dinamovistă a pus schimbarea pe seama intruziunii lui Becali în meseria lui Teja: „Sufleorul din lojă e vinovatul. Acolo nu e nimic gândit, Teja a făcut școala de preparator fizic la Coverciano, știu pentru că eu l-am trimis acolo„.

Publicat: 08 04. 2019, 23:16
Actualizat: 08 04. 2019, 23:20