Teixeira explică secretul victoriei cu Craiova și le aruncă mănușa oficialilor de la FCSB. „Trebuie să mă dorească!”

FCSB s-a impus în această seară, scor 2-0 cu CS U Craiova, într-un meci disputat pe Național Arena, în fața a 20.000 de spectatori. Prin această victorie, elevii lui Nicolae Dică trec pe primul loc, la două lungmii de CFR, iar Craiova pierde teoretic șansele la titlu. Momcilovic a deschis scorul în minutul 6, Fl.Tănase l-a majorat în debutul reprizei secunde, dintr-un penalty scos de Teixeira. Portughezul a explicat în câteva cuvinte secretul victoriei

„Am făcut un meci acceptabil, m-am simțit bine, încerc să ajut echipa, mă bucur, acum ne gândim la Astra, o să fie un meci foarte greu, dar cred că ne vom îndeplini obiectivul. Păcat că spectatorii nu ne susțin și cu echipele mai slabe.

Eu zic că mai sunt șase meciuri, cred că mai au șanse la campionat. O să fie un meci foarte greu cu Astra, dar dacă suntem concentrați, puternici, cred că n-o să fie mari probleme să câștigăm acolo. Mă bucur pentru Momcilovic că e profesionist, e un exemplu pentru toți, jucătorii profesioniști marchează și ei.

Nu știu când vine oferta de prelungire a contractului. Pot să semnez cu orice echipă, trebuie să mă dorească persoanele din club, apoi vedem”, a spus Teixeira pentru Digisport.

Publicat: 09 04. 2018, 22:58
Actualizat: 09 04. 2018, 23:03