Țălnar se plânge de lotul subțire: „De două luni tot cer un fundaș stânga și un mijlocaș!”** Antrenorul „câinilor” crede că putea să o învingă Petrolul

Cornel Țălnar s-a plâns de lotul subțire pe care-l are la dispoziție și spune că și acest aspect a cauzat înfrângerea cu Petrolul. Antrenorul lui Dinamo susține că n-a avut cu cine să-i înlocuiască pe Rus și Boubacar, jucători care au avut febră până în dimineața din ziua meciului.

Totuși, Țălnar este de părere că Dinamo putea pleca învingătoare de la Ploiești, deoarece jucătorii săi au controlat prima repriză și au ratat câteva ocazii importante.

„Am avut o primă repriză foarte bună. După ce am marcat, puteam să mai dăm 2-3 goluri. În partea a doua am intrat cu nasul pe sus și am luat gol pe niște greșeli impardonabile. Ne-am bătut pentru fiecare minge, dar păcat că în repriza a doua n-am mai jucat la fel. Ne-a lipsti și Alexe, Boubacar și Rus au jucat, deși aseară aveau temperatură de 40 de grade. Mi-a fost foarte greu să alcătuiesc o echipă competitivă. De altfel, Rus și Boubacar au făcut și multe greșeli, deoarece au intrat după ce au avut gripă toată săptămâna.

Sperăm să-și revină jucătorii și să putem câștiga cu Astra. Este foarte binevenită această săptămână, vom avea o săptămână la munte, după care vom intra în programul normal. Sper să aducem un fundaș stânga, de două luni tot cer un fundaș stânga și un mijlocaș. Dar asta este, jucăm cu ce avem”, a declarat Cornel Țălnar la DigiSport.

Publicat: 16 03. 2013, 23:59
Actualizat: 17 03. 2013, 00:03