Tade, mesaj pentru Becali după golul marcat Craiovei! Gestul sfidător făcut de francez după ce a înscris din penalty

Criticat dur de Gigi Becali după seria slabă de rezultate înregistrate de Steaua în aceast debut de sezon, francezul Gregory Tade a marcat un gol extrem de important pentru campioană în meciul de la Craiova, cu CS U.

• Trimis pe teren în minutul 54 al partidei de la Craiova, câștigată de Steaua cu 2-1, Tade a marcat golul victoriei în minutul 85, dintr-un penalty obținut de Enceanu

Golgheterul sezonului trecut al Ligii 1 a ținut să bată lovitura de la 11 metri primită de Steaua în minutul 85 al partidei, la scorul 1-1, și l-a învins pe Bălgrădean cu un șut puternic.

Tade a început meciul pe banca de rezerve, după ce Gigi Becali anunțase public că va fi dat afară de la Steaua, însă Rădoi l-a trimis pe teren în repriza secundă, în locul lui Tudorie, care nu se remarcase prin nimic.

L-a pus pe Becali pe „mute”

După ce a marcat din penalty, Tade a făcut un gest cu trimitere clară la patronul Gigi Becali. Francezul și-a pus în două rânduri mâinile la urechi, mesajul fiind unul clar: este imun la criticile venite din lojă.

Rămâne de văzut dacă reușita din victoria cu Craiova îl va salva pe Tade sau acesta va rămâne pe lista neagră a conducerii.

Publicat: 23 08. 2015, 19:56
Actualizat: 23 08. 2015, 19:57