Szukala, convins că va dezlipi leocoplastul de pe echipament: „Când venim din vacanță, va fi bine”. Ce spune despre viitorul său la echipă

Szukala, fundașul Stelei, a reușit să aducă trei puncte echipei sale în ultimul minut de prelungiri al partidei cu CSMS Iași (1-0), în urma unei faze în care s-a lovit de portarul ieșenilor, Grahovac, având nevoie de îngrijiri medicale minute bune după înscrierea golului: „Am avut probleme cu capul la faza golului”, a povestit acesta amuzat la DolceSport.

Polonezul a continuat, vorbind despre victoria meritorie a Stelei, dar și despre meciul de joi, contra celor de la Dinamo Kiev, ultimul din grupă pentru elevii lui Gâlcă: „Echipa a făcut un efort important. Nu există niciun erou, echipa a câștigat trei puncte. Am demonstrat caracter. Era frustrant să facem 0-0. Cu tot respectul pentru Iași, am făcut un joc mai bun încă din primul minut. E important scorul de la sfârșit. Am avut puțin probleme cu capul la faza golului.Avem nevoie de suporteri joi și sper să vină cât mai mulți. Avem încredere în noi, dar și în Rio Ave. Să facem noi un joc bun, să încheiem cu o victorie. În tur nu am făcut un meci slab cu Dinamo Kiev, noi am avut cea mai mare ocazie, în prima repriză. Dar ei domină, sunt pe primul loc în Ucraina, e foarte greu. Sperăm ca Aalborg să nu câștige”.

„Eroul” Stelei nu a văzut cu ochi buni faptul că pe tabelă s-a aflat „Gazde”, iar leocoplastul a fost laitmotiv pentru jucători: „Nu pot să vorbesc despre situație, că nu știu. E cea mai bună echipă din România, a făcut performanțe, nu e frumos să faci așa. Sigur se va rezolva. Când venim din vacanță, va fi bine. Steaua e un brand cunoscut și nu e neapărat o rușine, dar nu meritam asta”. Fundașul a încheiat interviul vorbind despre viitorul său, unul incert dacă la Steaua sau la altă echipă: „Voi anunța când voi lua o decizie”.

Publicat: 07 12. 2014, 21:05
Actualizat: 07 12. 2014, 21:06