„Sunt foarte supărat”. Ce a spus Dan Nistor după ce a fost pe teren cu Norvegia. Schimbarea care a avut loc la Dinamo

Dan Nistor a oferit prima reacție după ce Dinamo a urcat pe locul șase în Liga 1, ultimul care asigură prezența în play-off. De asemenea, fotbalistul a recunoscut că a suferit din cauza remizei României cu Norvegia, scor 1-1, din preliminariile EURO 2020.

Dinamo a învins cu 2-0 Gaz Metan și a urcat pentru prima dată în acest sezon pe loc de play-off, după ce fusese la retrogradare, în urmă cu câteva etape, alături de FCSB.

Imediat după meci, Dan Nistor susținut că atmosfera la Dinamo s-a îmbunătățit. În plus, Nistor a vorbit și despre experiența de la naționala României, unde a jucat doar câteva minute, în finalul partidei cu Norvegia: „Important e să nu ne îmbătăm cu apă rece, mai e mult până la play-off, mai avem multe meciuri grele. Dacă o ținem așa… Sunt foarte încrezător că putem scoate maximum de puncte și cred că putem fi în play-off. Scorul e puțin cam mic, putea fi mai mare, dar ne bucurăm că am câștigat. Toți au spus că dacă revin eu că va fi miere și bine. Mă bucur că am trecut peste acele certuri cu suporterii și sper să urcăm.

Am fost foarte supărat, deoarece am fost egalați în minutul 90+2 (n.r. – în România – Norvegia, scor 1-1), dar sunt încrezător, pentru că sper să ne calificăm”, a declarat Dan Nistor pentru Look Sport.

Pe autocarul lui Dinamo a putut fi observat un nou desen, reprezentând chipul actualului căpitan dinamovist. Nistor a avut o reacție amuzantă: „Eu un lucru extraordinar pentru mine și familia mea și sper să nu dezamăgesc, să muncesc în continuare. Sunt puțin cam brunet, dar e ok”, a adăugat mijlocașul.

Publicat: 18 10. 2019, 22:43