Șunda e bucuros după victoria cu Oțelul, dar vrea jucători noi: „E rost de mai bine”

ACS Poli a câștigat cu 1-0 meciul cu Oțelul, după un gol marcat în minutul 90+2. Aurel Șunda nu a fost până acum la fel de vocal în legătură cu necesitatea de a îmbunătăți lotul, însă a recunoscut în această seară că echipa timișoerană va trebui întărită în iarnă.

„Sunt trei puncte cucerite cu foarte multă muncă, asta în special datorită Oțelului, o echipă bine organizată. Felicit echipa noastră pentru că a crezut până în ultimul moment că putem câștiga în ciuda indisponibilităților. Am avut atitudine și șansă, au avut bară, sunt mulțimit de trei puncte foarte importante pentru economia clasamentului. Și ei avut două ocazii foarte mari de a înscrie. Toți cei care au intrat au luptat pentru cele trei puncte. Sunt mulțumit, dar e rost de mai bine. Vom analiza și vor fi jucători care pot să vină. Ne-am desprins de echipele cu 12 puncte, e un campionat lung, contează orice punct. Dintr-un anumit punct de vedere, ne convine pauza. Sigur, poate era emulația mai bună în jurul echipei acum”, a declarat Șunda după meci.

Publicat: 11 11. 2013, 23:13
Actualizat: 11 11. 2013, 23:14