Șumudică: „A fost un meci superb!** Am vrut să câștig aici, sunt plătit de Astra!” Ce spune despre conflictul cu Niculae

Șumudică a plecat învins din Giulești, scor 2-3, însă a fost la un pas să realizeze o mare surpriză. N’Doye a lovit bara în prelungirile partidei, iar Astra a ratat șansa unei remize în fața Rapidului.

Fostul atacant și antrenor al giuleștenilor a ținut să-i felicite pe jucătorii celor două echipe pentru meciul făcut și nu i-a uitat pe fanii Rapidului care „au făcut o atmosferă senzațională”

A fost un meci nebun, frumos. S-a jucat pe teren, cu un arbitraj bun. Felicit sepectatorii și jucătorii. Bravo lor. Mi-am dorit să câștig. Jucam cu Rapidul, dar eu sunt plătit de Astra, vreau să îmi fac treaba aici.

Nu se pune problema să plec. Am început jocul prost, nu am fost concentrați. Găman a fost blocat de un jucător de la Rapid și am luat gol. Am revenit, am făcut 2-2 și dacă intram așa la pauză era altceva. N’Doye a putut face 3-3 în ultima secundă.

Am întâlnit Rapidul, echipă ce plătește 4-500.000 de euro pe lună pentru salarii, deci e ceva. Rapid se bate la titlu cu siguranță„, a declarat Marius Șumudică după meci, la Dolce Sport.

Șumi a refuzat să comenteze evenimentele incredibile relatate de ProSport, petrecute în timpul meciului de Cupă cu Petrolul. „Săptămâna asta o să vedeți mai multe„, s-a rezumat să spună Șumudică.

Publicat: 30 10. 2011, 21:35
Actualizat: 30 10. 2011, 21:44