Stoichiță, lăudat după primul meci de la revenire: „Steaua joacă mai combinativ!”

Steaua a remizat cu Pandurii, la Târgu Jiu, scor 1-1, în primul meci de la revenirea lui Mihai Stoichiță pe banca tehnică, iar Emeric Ienei spune că jocul roș-albaștrilor a arătat mai bine decât în „era” Ilie Stan, cel puțin în prima repriză a partidei.

Ienei consideră că talentul nativ al jucătorilor din linia mediană a Stelei poate face diferența în favoarea echipei din Ghencea.

Steaua are jucători care pot schimba jocul și dau un avânt mare echipei. Cu Stoichiță pe bancă, Steaua joacă mai combinativ și mai mult în terenul adversarului. Au avut și o posesie mai bună în prima repriză„, a declarat Ienei la Sport Total FM.

Publicat: 01 04. 2012, 11:05
Actualizat: 01 04. 2012, 11:07