Stelist de…mic? :) FOTO | Fotbalistul care și-a bătut joc de un penalty în ultimul minut din Juventus – FCSB, surprins când purta șortul roș-albastru

George Călințaru, fotbalistul care a produs un adevărat „cutremur” la Juventus București, după ce a ratat cu lejeritate penalty-ul din minutul 90+5 cu FCSB, a fost surprins purtând echipamentul Stelei, în 2012, pe vremea când mijlocașul și Nicolae Dică erau coechipieri la Viitorul.

Într-un cantonament al Viitorului în Turcia, din 2012, George Călințaru a ținut să-și facă o poză cu idolul tribunelor din Ghencea, Nicolae Dică, cel pe care l-a iertat aseară la ultima fază a meciului Juventus – FCSB, scor 1-2. Îmbrăcat cu un șort pe care apare și emblema Stelei, mijlocașul zâmbește alături de cel care i-a fost coleg timp de un sezon.

Juventus a pierdut aseară împotriva FCSB-ului, scor 1-2, dar echipa din Colentina ar fi putut obține un punct, dacă George Călințaru l-ar fi învins pe Niță din lovitură de pedeapsă, în minutul 90+5. Imediat, fotbalistul de 28 de ani a fost luat în primire de colegii săi, care l-au chestionat pentru lejeritatea cu care a tratat faza.

La finalul partidei, antrenorul lui Juventus București, Daniel Oprița, și-a anunțat intenția de a-și da demisia, după ce a reușit să promoveze la pas în Liga 1: „Nu sunt perspective bune și mă lupt cu morile de vânt. Vreau să las specialiștii mai departe. Eu o iau de jos. Mă duc mai departe, și la Liga 2, și la Liga 3, dar eu mă duc să fac performanță. Eu am încercat, dar nu poți să te duci cu cuțitul și să te bați cu mitralierele și cu tancurile”, a declarat Oprița.

Publicat: 20 08. 2017, 19:07
Actualizat: 20 08. 2017, 19:35