Steaua a fost învinsă de Academica Clinceni într-un meci amical! Farul, remiză cu Rapid la Brașov

Steaua s-a duelat cu Academica Clinceni, iar Rapid București și-a măsurat puterile cu Farul la Brașov, sâmbătă, 26 iunie.

Steaua și Academica Clinceni s-au întâlnit astăzi într-un meci amical disputat în Ghencea, pe terenul 5, iar formația lui Daniel Oprița nu a avut nicio șansă în fața formației de play-off.

CSA Steaua, eșec în amicalul cu Academica Clinceni

Steaua a pierdut primul meci amical din această vară, în fața Academicii Clinceni, scor 1-2. Rareș Enceanu a înscris din lovitură liberă pentru formația Armatei, în timp ce Gavra a reușit „dubla” pentru formația ilfovenilor.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 8, după ce Mark Karacsony a degajat balonul direct la Cristian Gavra, iar apoi a ricoșat direct în poarta goală. Gavra a majorat diferența din penalty, iar Enceanu a redus din diferență după pauză.

Mihai Iosif, egalul lui Gică Hagi

Un alt meci amical care a avut loc sâmbătă, 26 iunie, la Brașov, este cel dintre Farul Constanța și Rapid. Cele două grupări au remizat, scor 1-1, în cadrul unui meci amical programat pe stadionul Tineretului.

Rapid a deschis scorul în debutul partidei prin Antonio Sefer, care a profitat de o eroare din defensiva celor de la Farul. Băălan putea face 2-0, dar balonul a lovit bara porții lui Tordai.

Farul a reușit egalarea dintr-un penalty transformat de Carlo Casap și obținut de Chițu. Giuleștenii au lovit pentru a doua oară în bară în minutul 76, prin Raul Costin, iar meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Echipele de start:

• Farul: Tordai – Georgescu, Dănuleasa, Dobrosavlevici, Lazăr – Artean, Mladen, Josemi – Mihalcea, Andronache, Bodișteanu
  • Rapid: Moldovan – Belu-Iordache, Dandea, Ignat, Finica – Albu, Barbu, Sefer, R. Ilie, Hilstei – Bălan
Publicat: 26 06. 2021, 13:31
Actualizat: 26 06. 2021, 13:32