Steaua – Dinamo se joacă pe 1 martie. Programul primelor două etape din sezonul de primăvară

• Cea mai așteptată partidă din Liga I, derby-ul dintre Steaua și Dinamo, se va disputa pe 1 martie cu începere de la ora 21:00, informează Digi Sport.

Deși este programat pentru etapa a 21-a, meciul cu Dinamo va fi al patrulea pentru roș-albaștri în sezonul de primăvară. Până la „Eternul Derby”, Steaua mai are de jucat restanțele cu Concordia Chiajna (pe 14 februarie, ora 20:30) și cu U Cluj (pe 18 februarie, ora 18:15), iar pe 24 februarie elevii lui Reghecampf vor juca din nou contra Concordiei – meci contând pentru etapa a 20-a.

Spre deosebire de steliști, dinamoviștii vor avea un singur meci jucat până la ora confruntării directe: partida cu Viitorul din etapa a 20-a.

În meciul din tur Steaua s-a impus cu 2-1 după golul lui Latovlevici din minutul 5 și autogolul lui Fai din minutul 38. Pentru Dinamo a marcat Rotariu în minutul 67.