Steaua – CS Tunari, scor 4-0 într-un meci amical. Chipciu a fost cel mai bun de pe teren, indezirabilul Tahar a revenit cu gol

Echipa Steaua București a învins, joi, cu scorul de 4-0 (3-0), formația CS Tunari, din Liga a III-a, într-un meci amical disputat la Buftea, informează site-ul oficial al campioanei României.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Chicpiu ’10, ’30, Tahar ’24 și Ontel ’87.

Steaua a evoluat în prima repriză cu următorii jucători:

Niță (Cojocaru ’30) – Râpă, Varela, Toșca, Guilherme – Filip, Tahar – Ad. Popa, Hamroun, Stanciu – Chipciu

În repriza a doua, Steaua a jucat în următoarea formulă: Cojocaru – Alcenat, Papp, Carp, Aldea – Muniru, Breeveld – Mihalcea, Tudorie, Enceanu – Tade. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Poiană, Bakalli, Ontel și Diarrasouba.

Publicat: 17 09. 2015, 20:10
Actualizat: 17 09. 2015, 20:11