Spectacol pe Arena Națională! FCSB a umilit-o pe Dinamo în prima repriză: Keșeru, gol senzațional la revenire. Octavian Popescu, Paulo Vinicius și Andrei Cordea au înscris și ei

Claudiu Keseru (S), de la FCSB, reactioneaza dupa ce a inscris un gol in timpul meciului de fotbal contra echipei Dinamo din etapa a VIII-a a Ligii 1, disputat pe Arena Nationala din Bucuresti, duminica, 12 septembrie 2021.GEORGE FILIP / MEDIAFAX FOTO
Vezi galeria foto - 12 poze

Derby-ul FCSB – Dinamo se joacă în etapa a 8-a din acest sezon al Ligii 1, iar Claudiu Keșeru a reușit să înscrie în acest meci primul său gol de la revenirea la echipa roș-albastră. Și Octavian Popescu a reușit să îl învingă pe Mihai Eșanu.

O altă reușită, cea cu numărul 3 în prima repriză, a fost a lui Paulo Vinicius.

40.000 de spectatori urmăresc, din tribune, partida care se desfășoară pe Arena Națională din București.

Spectacol pe Arena Națională! FCSB a umilit-o pe Dinamo în prima repriză: 4-0

Atmosfera din tribune pare că s-a reflectat din meci. Pe parcursul primei reprize, jucătorii ambelor echipe au lansat atacuri peste atacuri, iar fanii s-au bucurat foarte mult de ceea ce au văzut.

În minutul 25, după un fault la câțiva pași de careu asupra lui Claudiu Keșeru, roș-albaștrii au ajuns în avantaj. Lovitura liberă a fost executată perfect la colțul lung de către Keșeru.

În minutul 42, jucătorul preferat al lui Gigi Becali, Octavian Popescu, a reușit să înscrie din interiorul careului lui Mihai Eșanu, după ce fotbaliștii lui FCSB s-au distrat cu apărătorii lui Dinamo.

În ultimele secunde ale primei reprize (minutul 45+4), Paulo Vinicius a adus rezultatul pe tabelă la 3-0, după o lovitură cu capul.

Spectacolul a continuat. FCSB a înscris din nou înainte de fluierul de final al primei reprize. Andrei Cordea a dusc scorul la 4-0 după ce a executat o lovitură de pedeapsă.

Echipele de start:

FCSB: A. Vlad – V. Crețu, Miron, Vinicius, Radunovic – Olaru, I. Cristea, Oct. Popescu – A. Cordea, Keșeru, V. Gheorghe
Rezerve: Straton – Haruț, Șut, Dumiter, I. Stoica, Ov. Popescu, Oaidă, Musi, D. Șerban
Antrenor: Edi Iordănescu

Dinamo: Eșanu – A. Radu, Giafer, R. Grigore, Amzar – Itu, Al. Răuță, S. Filip – G. Matei, G. Torje, D. Sorescu
Rezerve: P. Iliev – Ehmann, G. Crețu, V. Borcea, Ivanovski, R. Moldoveanu, A. Bani, Cl. Stan, R. Popa
Antrenor: Dario Bonetti

Publicat: 12 09. 2021, 21:55
Actualizat: 12 09. 2021, 22:30