Soarta lui Gâlcă e pecetluită, indiferent de rezultate: „100% vine Reghecampf la Steaua”

Steaua a pierdut șefia Ligii 1, iar acum echipa lui Gâlcă se află pe poziția secundă la două puncte în spatele liderului ASA Târgu Mureș, cu patru etape înainte de finalul campionatului. În eventualitatea în care va rata titlul, Costel Gâlcă va pleca de la Steaua, însă Dumitru Dragomir este sigur că tehnicianul în vârstă de 43 de ani va părăsi echipa indiferent de rezultate.

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal este de părere că din vară Laurențiu Reghecampf va reveni pe banca Stelei.

„100% Reghecampf vine la Steaua. Poate să ia Gâlcă toate cele trei trofee, Reghecampf se va întoarce. Gâlcă e un antrenor formidabil, faptul că a putut să reziste atât… Eu plecam în momentul când mi s-au vândut jucătorii dacă eram în locul lui, îmi luam viteză”, a declarat Dragomir la DolceSport.

Laurențiu Reghecampf a antrenat-o pe Steaua timp de două sezoane, între 2012 și 2014, perioadă în care a câștigat două titluri de campion și o Supercupă a României. În prezent, Reghecampf este liber de contract după ce a încheiat colaborarea cu Al Hilal.

Publicat: 06 05. 2015, 09:00
Actualizat: 06 05. 2015, 09:24