Situație disperată în Bănie! Doi jucători de la Craiova s-au îmbolnăvit de COVID-19 și vor rata meciul cu Sepsi

Bucurie craioveana cu Alexandru Mateiu, Ovidiu Alexandru Bic, Mihai Valentin Mihaila, Mihai Alexandru Balasa si Elvir Koljic in meciul de fotbal dintre FC Viitorul Constanta si Universitatea Craiova, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Central al Academiei Gheorghe Hagi din Ovidiu, luni 14 septembrie 2020. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Universitatea Craiova are probleme, din nou, din cauza noului coronavirus. Doi fotbaliști ai clubului lui Mihai Rotaru sunt pozitivi și vor rata meciul cu Sepsi Sf. Gheorghe, din prima etapă a noului an.

Craiova – Sepsi se joacă marți, de la ora 19:45. Partida va fi transmisă în direct la TV pe Telekom Sport, Digisport și Look Sport +, iar cele mai tari faze ale meciului vor putea fi urmărite și pe ProSport.ro.

Doi jucători de la Universitatea Craiova sunt bolnavi de COVID-19

Antrenorul Corneliu Papură are probleme de lot înainte de primul meci oficial al anului 2021. Pe lângă jucătorii accidentați, el nu îi va putea folosi pe mijlocașii Ovidiu Bic (26 de ani) și Vasile Constantin (22 de ani). Cei doi s-au îmbolnăvit cu noul coronavirus, conform Fanatik.

Cu toate că are probleme de lot, Craiova a reușit să câștige în primul amical al iernii

Universitatea Craiova și Chindia Târgoviște au disputat o primă partidă amicală în această pauză competițională de iarnă, iar oltenii s-au impus, la Buftea, cu scorul de 3-0.

Au marcat Alexandru Mateiu, în minutul 16, Ionuț Mitran, în minutul 39, și Alexandru Tudorie, în minutul 72. S-au jucat două reprize a câte 40 de minute fiecare.

Înainte de reluarea campionatului, Universitatea Craiova se află pe locul 2 în clasamentul Ligii 1, cu 32 de puncte, după cele 15 etape disputate, la două puncte distanță de liderul FCSB și având cu un punct mai mult decât CFR Cluj, echipa de pe locul 3.

Publicat: 08 01. 2021, 20:40
Actualizat: 08 01. 2021, 21:01