Singurul fotbalist pe care Gigi Becali l-a criticat după FCSB – Dinamo! „El ce a făcut? Nu avem atacant”

Patronul clubului de fotbal FCSB, George Becali, raspunde intrebarilor adresate de jurnalisti, miercuri 27 Aprilie 2016, la iesirea din Tribunalul Bucuresti, acolo unde se judeca procesul cu CSA Steaua, pentru brandul echipei de fotbal.
Vezi galeria foto - 6 poze

Gigi Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs imediat după derby-ul jucat pe Arena Națională, terminat de FCSB și Dinamo cu scorul de 1-1. Deși s-a declarat mulțumit de prestația echipei sale, finanțatorul FCSB a fost nemulțumit de Harlem Gnohere.

„Bizonul” a început ca rezervă derby-ul dintre FCSB și Dinamo, dar a fost introdus la pauză, când scorul era 1-1. Deși a avut 45 de minute la dispoziție, Gnohere nu a ieșit în evidență și, mai mult, putea marca la una dintre ultimele faze ale meciului.

Astfel, forma slabă a francezului continuă, iar Gigi Becali a sesizat acest aspect: „Gnohere ce a făcut? Nu avem atacant. O să facem fotbal să se simtă bine Tănase. Normal că mi-a plăcut Tănase. Îi dau dreptate acum. Îi dau dreptate lui Tănase, altfel luminează jocul, altfel deschide. Ce poți să zici de Coman? Să meargă acolo la națională ca să iau banii pe el”, a declarat Becali la plecarea de la stadion.