Sigur au îngropat securea războiului? Budescu a surprins când a fost întrebat dacă se aștepta să fie schimbat la pauză. Ce a spus Dică la cabine

Constantin Budescu a venit ușor dezamăgit în fața reporterilor, la finalul meciului FCSB-Viitorul, scor 2-2. Mijlocașul, care le-a adus un punct vicecampionilor datorită execuției perfecte din lovitură liberă, a analizat cele două reprize și a răspuns surprinzător în privința lui Nicolae Dică.

FCSB e la trei puncte în fața CFR-ului, dar o victorie a clujenilor, la Iași, ar egala situația în clasament. Budescu a fost din nou omul meciului pentru vicecampioni, după ce a pasat decisiv la golul lui Man și a reușit golul care a adus un punct, dar a oferit un răspuns misterios în finalul intervenției sale: „Am avut o primă repriză mai slabă, dar am reușit să egalăm. Probabi vom analiza de mâine. Ne-au surpins, dar în a doua am fost mai buni și puteam câștiga. Dică ne-a încurajat la pauză, ne-a spus că nu ăștia suntem noi și e bine că am schimbat. E un play-off echilibrat, eu am spus că se va juca până în utltima etapă.

Am jucat 90 de minute, am mai prins o repriză. Probabil pentru că eram conduși. Mă așteptam la orice”, a declarat Budescu pentru DigiSport.

Constantin Budescu și-a cerut scuze pentru declarația oferită la finalul partidei cu CS U Craiova, atunci când i-a atras atenția lui Dică, pentru că a fost schimbat la pauză. Cei doi și-au strâns mâinile, antrenorul l-a iertat și i-a acordat credit în meciurile următoare, dar Budescu pare că nu a uitat ce i s-a întâmplat.

Publicat: 21 04. 2018, 22:56
Actualizat: 21 04. 2018, 23:01