Sepsi OSK – CFR Cluj 0-2, Live Video Online în etapa cu numărul 28 din Liga 1! Campioana României merge ceas și mărește diferența față de FCSB!

Meciul de fotbal dintre CFR Cluj si Sepsi Sfantu Gheorghe, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Dr. Constantin Radulescu din Cluj Napoca, luni 25 octombrie 2021. © FOTO:Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

CFR Cluj a câștigat meciul din etapa 28-a din Liga 1 de pe terenul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-0. Campioana României își păstrează avansul de 11 puncte față de urmăritoarea FCSB.

Trupa lui Dan Petrescu a început meciul în forță și a deschis scorul în minutul 5 după o torpilă a lui Mario Camora de la 20 de metri.

Debeljuh a stabilit scorul final cu 6 minute înainte de final, după ce a trimis cu genunchiul mingea în poartă.

După 28 de meciuri, CFR Cluj rămâne pe locul 1, cu 70 de puncte, la 11 lungimi peste FCSB, care are însă un joc mai puțin. De partea cealaltă, Sepsi ocupă poziția a 10-a, cu 33 de puncte.

SEPSI – CFR CLUJ 0-2 (Camora ‘5, Debeljuh ’84)

FINAL DE MECI!
min. 84: GOOOOL CFR CLUJ!
Apărarea lui Sepsi nu e atentă și campioana majorează diferența! Debeljuh trimite cu genunchiul în poartă.
min. 72:
Ștefănescu reia din interiorul careului, puțin peste poartă.
min. 67:
Contraatac pentru Sepsi, dar Dumitrescu trimite peste poartă.
min. 63:
Ciprian Deac șutează puțin pe lângă poartă.
min. 50:
Ștefănescu centrează, dar Burcă respinge în corner. Sepsi ajunge astfel la 6 lovituri de colț!
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
min. 40:
CFR Cluj continuă să atace, însă fără a modifica tabela.
min. 20:
Aganovici încearcă să centreze de pe partea dreaptă, dar Camora respinge în corner.
min. 5: GOOOOL CFR CLUJ!
Camora deschide scorul cu o execuție de excepție! Căpitanul campioanei prinde o torpilă de la 20 de metri, care se oprește direct în vinclul lui Niczuly!
A început meciul!

Echipele de start

Sepsi: Niczuly – Radoslav, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu- Eder, N. Păun, Așkovski – Aganovic, Tudorie, Ștefănescu
Rezerve: Began, Tincu, Ispas, Dragomir, Fulop, Damașcan, Bărbuț, Luckassen, Golofca
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Hindrich – Cr. Manea, A. Burcă, Graovac, Camora – C. Deac, A. Boateng, Bordeianu – Roger, Neguț, Dugandzici
Rezerve: Sava, Ștefan, Yuri, Chipciu, Susici, Păun, Sacko, Petrila, Debeljuh
Absent: Sigurjonsson (incert)
Antrenor: Dan Petrescu

Partida va fi transmisă la TV la Digisport, Telekom Sport și Look Sport, iar cele mai importante faze ale meciului se vor regăsi în format Live Video Online și pe ProSport.ro.

CFR Cluj se află în acest moment pe primul loc în Liga 1, cu 67 de puncte, iar Sepsi ocupă locul 10, cu 33 de puncte.

Sepsi OSK – CFR Cluj, Live Video Online în etapa cu numărul 28 din Liga 1! Dan Petrescu vrea cele 3 puncte!

Înainte de meci, Dan Petrescu și-a lăudat, în stilul caracteristic, adversarul.

„Sepsi joacă foarte bine, câştigă meciuri, acasă sunt foarte buni, probleme au doar în deplasare. Suntem conştienţi de greutatea meciului, va fi mai greu ca la meciul cu Rapid. Sper să fim mai constanţi în evoluţia noastră, cu Rapid am jucat prost 30 de minute, acum sper să jucăm doar 2-3 minute.

Nu înţeleg cum de Sepsi nu e în play-off. Bergodi este un fost mare jucători şi un mare antrenor, îşi vede de treaba lui, nu se bagă în alte discuţii, am un mare respect pentru el”, a declarat Petrescu.

Publicat: 26 02. 2022, 19:24
Actualizat: 26 02. 2022, 19:26