Se-ntoarce Alcenat! Haiti a pierdut în sferturile Gold Cup, contra Jamaicăi. Fundașul dreapta ar putea juca în turul III al Ligii Campionilor

Jean-Sony Alcenat ar putea juca în turul III preliminar al Ligii Campionilor, pe 28/29 iulie, respectiv 4/5 august, după ce naționala statului Haiti a pierdut în sferturile de finală ale Gold Cup, scor 0-1, contra Jamaicăi

De trei ori a ajuns Haiti în sferturile Gold Cup și de trei ori a pierdut naționala din Caraibe! Ultima dată chiar duminică dimineață, scor 0-1, în fața Jamaicăi. Cu Alcenat titular în banda dreaptă a defensivei, haitienii au fost mai prezenți în joc, au tras mai des la poartă – de 25 de ori în cele 90 de minute – dar nu au reușit să întoarcă soarta partidei, după ce Barnes a marcat în minutul 6.

Vești bune, astfel, pentru Mirel Rădoi, pentru că ar putea miza pe Alcenat încă de la turul cu Partizan Belgrad sau Dila Gori, din turul III preliminar al Ligii Campionilor, programat pe 28 sau 29 iulie. Până atunci, însă, Alcenat va trebui să se readapteze la fusul orar al României, având în vedere că în ultimele 25 de zile a fost cu naționala în Statele Unite, meciul cu Jamaica jucându-se la Baltimore.

Publicat: 19 07. 2015, 09:56
Actualizat: 19 07. 2015, 09:57