Se implică Florentin Pandele să facă schimbări la Voluntari? Exemplul uluitor pe care l-a dat primarul: „Mi-a spus că nu își permite să întrebe antrenorul de ce nu joacă Merloi!”

Bucurie a fotbalistilor voluntareni dupa un gol marcat cu Ion Gheorghe, Nicolae Alexandru Vlad, George Cristian Merloi, Olawale Muhamed Tehe si Cristian Ionut Costin in meciul de fotbal dintre FC Voluntari si FCSB, contand pentru Play-off-ul Ligii 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, sambata 14 mai 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Florentin Pandele, primarul orașului Voluntari, a intervenit după remiza cu FCSB și a dezvăluit că s-a interesat în privința anumitor aspecte la echipa pe care o susține.

Partida dintre FC Voluntari și FCSB s-a disputat sâmbătă seara, pe Arena Națională, în cadrul etapei a noua din play-off-ul Ligii 1, penultima din acest sezon, iar cele două formații au remizat, scor 2-2, după golurile marcate de către Andrei Cordea, în minutul 44, și Florin Tănase, în minutul 72, respectiv Adam Nemec, în minutul 45+2, și Cristi Costin, în minutul 88.

Având în vedere faptul că Ion Gheorghe, mijlocașul central în vârstă de 22 de ani, a ajuns la final de contract cu FC Voluntari și nu își va mai prelungi înțelegerea cu ilfovenii, Florentin Pandele a fost întrebat despre George Merloi, tânărul căruia nu i se dă la fel de mult credit.

Se implică Florentin Pandele să facă schimbări la Voluntari? Exemplul uluitor pe care l-a dat primarul

În meciul cu FCSB, George Merloi a intrat în minutul 72, în locul lui Droppa, în timp ce Ion Gheorghe a fost integralist.

Florentin Pandele a dezvăluit că s-a interesat despre situația celor doi jucători și a confirmat că Ion Gheorghe a semnat cu Sepsi Sfântu Gheorghe, echipă pe care FC Voluntari o va întâlni în finala Cupei României.

„Sunt cel mai păcătos om din România, dacă bunul Dumnezeu decide să câștigăm, așa o să se întâmple. Am un mare defect, gândesc cu voce tare.

Avem acum un antrenor foarte cerebral, cu capul pe umeri. Mie îmi place de Merloi de la Voluntari. Am înțeles că Ion Gheorghe a semnat cu Sepsi și am întrebat un colaborator de ce nu joacă Merloi. Acesta mi-a răspuns: «Domnule primar, nu îmi pot permite să îl întreb pe Ciobi, pentru că el va spune că se pune presiune pe el».

Orice am fi făcut noi, dacă băgam echipa a cincea, se spunea că a vorbit finul cu nașul”, a spus Florentin Pandele, la Digi Sport.

Publicat: 15 05. 2022, 00:51