Scene INCREDIBILE la Chiajna!** Stoichiță a fost IGNORAT de Neaga: ‘Ricăă, du-te tu și bate!’ Cum s-a terminat faza

CS Mioveni a condus cu 1-0 la Chiajna, dar a plecat fără niciun punct, fiind învnsă cu 3-1. Echilibrul s-a rupt după eliminarea lui Dică, iar gazdele au înscris de 3 ori consecutiv.

În minutele de prelungire, oaspeții au beneficiat de o lovitură de la 11 metri. Tănasă a fost faultat în careu, iar arbitrul a dictat penalty. Mihai Stoichiță a strigat e zor către Adrian Neaga să execute lovitura de pedeapsă, însă atacantul l-a ignorat complet.

„Ricăăăă, Ricăăăă! Du-te tu și bate!” se auzea de pe bancă. În cele din urmă a executat același Tănasă și a ratat.

La finalul partidei, „Lippi” a confirmat incidentul: „Mai erau 2-3 minute. Făceam 3-2 din penalty și în timpul rămas, chiar dacă era scurt, nu știai ce se poate întâmpla….E lipsă de…nu mai zic nimic”

Publicat: 31 10. 2011, 21:15
Actualizat: 31 10. 2011, 21:19