Sânmărtean a salvat un punct cu ajutorul arbitrului Bârsan:** FC Vaslui – Gloria Bistrița 1-1! Mai rămâne Hizo?

Vasluiul avea de îndeplinit o formalitate în fața Gloriei Bistrița. Și, cum să fie altfel când, privind clasamentul, vezi că una se luptă pentru un loc de Europa League și alta pentru unul în Liga I?

Culmea, tocmai partida anonimă a etapei, pe care doar Porumboiu și vreo alte două – trei persoane au urmărit-o cu interes, a surprins. Din minutul 2, când Bucur a dat startul jocurilor de cuvinte. A fost „bucurie” peste tot. Până în prelungiri când arbitrul a inventat un penalty la o simulare evidentă a lui Milanov. Sânmărtean a înscris de la 11 metri, răzbunând astfel o lovitură de pedeapsă neacordată mai devreme la Antal.

Echipele de start:

FC Vaslui: Straton – Milanov, Varela, Celeban, Charalambous – Caue, Jumisse – Nedzipi, N. Stanciu, Sânmărtean – Temwanjera.

Antrenor: Viorel Hizo

Rezerve: Cerniauskas, L. Antal, S. Popovici, Boateng, R. Costin, Cordoș, Buhăescu

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Gloria Bistrița: Oghinciuc – Trestenicu, Ad. Iordache, Hlincă, Țârcă – Enescu, Feher – Radu, Antonache, Chițu – Bucur

Antrenor: Nicolae Manea

Rezerve: Al. Bota, Cubilla, L. Stroe, M. Curtuiuș, Berceanu Andrei, Mor Pouyet, Pop Vasile

Publicat: 11 03. 2013, 23:27
Actualizat: 12 03. 2013, 00:15