Ronaldo Deaconu a dezvăluit cum a schimbat Ilie Poenaru fața echipei Gaz Metan în doar o zi: „Înainte, juca fiecare ce voia”

Ronaldo Deaconu, mijlocașul în vârstă de 24 de ani al celor de la Gaz Metan Mediaș, a dezvăluit cum a schimbat antrenorul Ilie Poenaru fața echipei în doar o zi.

Rapid și Gaz Metan Mediaș s-au întâlnit în cadrul etapei a noua a Ligii 1, pe Arena Națională, iar medieșenii au învins cu scorul de 2-1, după golurile marcate de către Yuri, în minutul 7, respectiv Morar, în minutul 76. Ambele goluri au fost reușite din pasa lui Deaconu. Pentru Rapid a punctat Albu, în minutul 10.

Ilie Poenaru a semnat cu Gaz Metan Mediaș, în urmă cu o zi, înlocuindu-l astfel pe Mihai Teja, pe banca tehnică.

Ronaldo Deaconu a dezvăluit cum a schimbat Ilie Poenaru fața echipei Gaz Metan

La finalul acestei partide, Ronaldo Deaconu a dezvăluit cum a reușit noul antrenor, Ilie Poenaru, să schimbe atmosfera din vestarul celor de la Gaz Metan Mediaș.

Antrenorul a urmărit meciul din tribună, iar pe banca tehnică a stat Marin Dună, cel care l-a secondat și la Academica Clinceni și care deține Licența Pro.

„A venit Mister și ne-a dat un șoc, ne-a motivat pentru acest meci și ne-a așezat foarte bine din punct de vedere tactic. Juca fiecare ce voia. Acum, Mister ne-a pus să respectăm un plan tactic. Cu siguranță e un restart. Vrem să jucăm mai mult fotbal. Am stat foarte mult la cutie. E un start foarte bun împotriva unei echipe care cred că va prinde play-off-ul anul ăsta.

Ne pare rău dacă am făcut un gest provocator la adresa lor (n.r. despre suporterii Rapidului), dar ne-am bucurat în limita bunului simț. E o victorie pe care o căutam de mult timp. Cred că a fost un arbitraj corect în seara asta, nu avem ceva de reproșat”. a spus Ronaldo Deaconu, la flash-interviurile de după meci.

Publicat: 17 09. 2021, 23:16
Actualizat: 17 09. 2021, 23:18