Roman cu happy-end: Săgeata – Viitorul 3-1. Mihai Roman a reușit o dublă, Lazăr a dat golul meciului

Săgeata Năvodari a mai adăugat trei puncte la zestrea de 5 pe care le avea până în etapa a 6-a, după ce a trecut de Viitorul Constanța cu 3-1. Mihai Roman a deschis scorul în minutul 5, apoi la jumătatea reprizei secunde Tigoianu a majorat avantajul, iar soarta meciului părea pecetluită.

Eurogolul lui Lazăr a aprins însă speranțele echipei lui Hagi, dar totul a durat până în momentul execuției fine a aceluiași Roman, ajutată și de lipsa de dedicație a lui Ghionea, care a părut că nu vrea să oprească balonul din drumul lui spre poarta goală.

Echipele de start:

SĂ‚GEATA: Panagopoulos – Peteleu, C. Munteanu, Popa, Lupu – Florean, Muzac, Sorian, Achim – V. Dinu, M. Roman

Rezerve: Pogacsics, Ghinea, Vezan, Iordache, David Lopez, Tigoianu, Mera

Antrenor: Tibor Selymeș

AICI AI CELE MAI IMPORTANTE FAZE DIN MECI!

VIITORUL: Buzbuchi – Nikolov, Puțanu, Ghionea, Mitrea – Benzar, Al. Lazăr -Băluță, Emerson, Mitriță – Gavra

Rezerve: Balauru, Bejan, N. Dică, Vl. Rusu, Târnovan, Năstăsie, Toșca

Antrenor: Cătălin Anghel

Publicat: 23 08. 2013, 20:59
Actualizat: 24 08. 2013, 16:25