Robert Ilyes, antrenorul interimar de la Sepsi, supărat după remiza cu Rapid: „Luăm niște goluri care nici la copii și juniori nu se pot lua!”

Meciul de fotbal dintre Sepsi OSK Sfantu Gheorghe si Rapid Bucuresti, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat pe Stadionul Municipal din Sfantu Gheorghe, sambata 02 octombrie 2021. © FOTO:Bogdan Balas/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 7 poze

Robert Ilyes, antrenorul interimar de la Sepsi Sfântu Gheorghe, s-a arătat supărat după remiza cu Rapid, din cauza golurilor încasate de către elevii săi.

Sepsi Sfântu Gheorghe și Rapid București s-au întâlnit în cadrul etapei cu numărul 11 din Liga 1 și au remizat, scor 2-2. Pentru giuleșteni au marcat Goge, în minutul 3, respectiv Alami, în minutul 9, iar covăsnenii au restabilit egalitatea prin dubla lui Luckassen din minutele 28, respectiv 43.

La finalul acestei partide, Robert Ilyes a dat de înțeles că este dezamăgit de golurile încasate de către elevii săi, făcând referire la greșelile inadmisibile pe care le-au făcut fotbaliștii lui Sepsi Sfântu Gheorghe, în apărare.

Robert Ilyes, antrenorul interimar de la Sepsi, supărat după remiza cu Rapid

Antrenorul interimar al covăsnenilor a avut cuvinte de laudă la adresa echipei Rapid București, despre care a spus că a taxat greșelile făcute de către Sepsi „ca o echipă mare”.

„Iar ghinion, pentru că luăm nişte goluri care cred că nici la copii şi juniori nu se pot lua.

Până la urmă e bine că ne-am trezit şi am avut reacţie. Eu nu cred că ceva nu e în regulă la această echipă. Rapid a fost speculantă, a avut două ocazii în primele zece minute şi a taxat ca o echipă mare. Deci, cam aşa se joacă fotbalul mare, noi trebuie să avem 7-8 ocazii ca să putem da un gol. Sau când avem ocazii de a şuta la poartă, noi mai mult încercăm filosofii şi şutăm peste poartă”, a spus Robert Ilyes, după meci, citat de Telekom Sport.

Jucătorii lui Sepsi Sfântu Gheorghe, surprinși de demiterea lui Leo Grozavu

Deși nu au mai câștigat un meci din prima etapă a acestui sezon din Liga 1, jucătorii lui Sepsi Sfântu Gheorghe s-au arătat surprinși de decizia conducerii covăsnene cu privire la demiterea lui Leo Grozavu.

„Plecarea domnului Grozavu a surprins pe toată lumea. A făcut o treabă bună la noi şi îi urăm baftă pe viitor”, a spus Roland Niczuly.

„A fost decizia celor din conducere, nu am nimic de spus despre lucrul acesta (n.r. plecarea lui Leo Grozavu”, a spus și Kevin Luckassen.

Publicat: 02 10. 2021, 23:12