Remiză cu Tractor la Bolu. Poli Iași a fost egalată de echipa iraniană în prelungiri. Flavius Stoican are un costarican în teste

FC Politehnica Iași, noua titulatură a clubului din Copou din sezonul care va începe în curând, a remizat cu formația iraniană Tractor Sazi, scor 2-2 (1-1), miercuri, în penultimul amical disputat în cantonamentul de la Bolu, în Turcia.

Iranienii au deschis scorul în minutul 21, după care Danale a egalat, în minutul 41, cu o execuție frumoasă, șut cu exteriorul la capătul unei acțiuni personale, stabilind scorul pauzei. În minutul 60, Andrei Cristea și-a adus echipa în avantaj, dar Tractor a egalat la ultima fază a partidei.

Antrenorul Flavius Stoican a început meciul cu o formulă experimentală, formată din mai multe rezerve, dar la pauză i-a trimis în teren pe jucătorii de bază.

FC Politehnica a evoluat în următoarea alcătuire în meciul cu Tractor Sazi: Târnovanu (54 Rusu) – Gallego (46 Frăsinescu), Grosu (46 Zaharia), Chelaru (46 Mihalache, 71 Danale), Panțîru – Cracea (46 Rus), Danale (46 Cioinac), Fr. Cristea (46 Moussa), Roșu (46 Ștefănescu) – P. Petre, Munteanu (22 Neamțu, 46 Andrei Cristea)

Altfel, miercuri seară a ajuns în cantonamentul ieșenilor de la Bolu costaricanul Dylan Flores, un mijlocaș ofensiv în vârstă de 25 de ani care a evoluat la mai multe formații din țara sa.

Publicat: 12 07. 2018, 13:02
Actualizat: 12 07. 2018, 13:03