Remiza care încurcă pe toată lumea! Corona Brașov – Pandurii 1-1!

Pustai e la al treilea meci la rând într-o săptămână fără victorie

Zrobiți în Europa League de Dnepr, Pandurii au sperat să-și panseze rănile din Ucraina aseară, la Brașov, cu ultima clasată din Liga I, Corona. Dar speranțele gorjenilor la un meci mai ușor s-au risipit încă din minutul patru, când Sergiu Buș a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri obținută de Brata. Din acel moment, elevii lui Ionel Gane s-au retras în jumătatea proprie și au așteptat atacurile gorjenilor în speranța că vor mai putea lovi pe contraatac. Tactica lor a dat roade doar 14 minute. În minutul 18, Shamsin a înscris pentru 1-1 după o ieșire eronată a lui Marc pe o centrare din partea stângă. Repriza întâi s-a încheiat cu ocazia lui Dos Santos, care după ce a driblat și portarul, a trimis paralel cu linia porții.

Eric a avut bară în ultimul minut!
Același vârf al Pandurilor își putea aduce echipa în avantaj, dar șutul său puternic din minutul 56 a fost respins bine de Marc. Zece minute mai târziu, Anton este eliminat pentru două cartonașe galbene. Corona nu profită. Nou-promovata se zbate mult în jumătatea adversă, dar fără să pună în pericol poarta lui Stanca. Mai mult, în ultimul minut Eric lovește bara transversală și Corona mai face o victimă cu nume mare în acest sezon.

Mijlocașul echipei Corona, Jaime Braganca, a fost transportat la spital după o accidentare suferită spre finalul partidei.