Regula de trei puncte! Echipa profesorului Pustai și-a trecut în cont o nouă victorie! Viitorul – Pandurii 0-1

Nicoară a marcat la singura fază periculoasă a Pandurilor și a decis meciul

Pandurii au pierdut cu rezervele rezervelor Fiorentinei după ce au condus 85 de minute, deci au și-au luat adio de la Europa, dar în campionat vor să-și respecte blazonul de vicecampioni. Pentru a doua oară la Chiajna, după 5-1 cu Concordia lui Ionuț Chirilă, elevii lui Pustai și-au spus că puștii lui Hagi sunt învinși deja de la cabine. Altfel, n-ar exista nicio explicație pentru ocaziile măricele ale gazdelor irosite de Gavra, Larie și Băluță în prima repriză. Sau poate ar fi una: absența lui Matulevicius. Înlocuitorul său, Alex dos Santos, nici n-a apucat să arate ce poate că s-a și accidentat. Noroc cu Nicoară, omul cu inspirație și șansă la faza din minutul 65 (0-1). Până la final, nimic bun pentru Pandurii. Ba da: faptul că Gavra a tras în bară, din 16 metri!

Mircea Axente a oferit ratarea campionatului în minutul 50, reușind să scoată mingea exepediată cu capul de Gavra involuntar de la lângă bară.

Iată echipele de start:

Viitorul: Balauru – Mitrea. Bejan, Larie, Toșca – Gavra, Cârstocea, Băluță, Benzar – Axente, Emerson

Rezerve: Buzbuchi, Puțanu, Al. Lazăr, Nicolae Dică, Daminuță, Nikolov, Thiago

CLICK AICI pentru comentariul LIVE TEXT al partidei

Pandurii: Mingote – Ungurușan, Rada, Elton, Momcilovic – Anton, Breeveld – Nicoară, Eric, Ciucur – Dos Santos

Rezerve: Lazar, Sipo, Buleică, Călin Cristea, Adrovic, Di Stefano, Pleașcă

Publicat: 10 11. 2013, 21:24
Actualizat: 10 11. 2013, 21:48