Reghecampf: „Linia de mijloc nu a mers cum trebuia! Ceahlăul m-a surprins” Ce spune despre accidentarea lui Chiricheș

Steaua a câștigat cu 2-1 primul meci al campionatului, dar Reghecampf nu este mulțumit pe deplin de evoluția jucătorilor săi. Antrenorul stelist spune că linia de mijloc nu a funcționat la parametri optimi, iar în repriza a doua nemțenii au câștigat mai toate duelurile directe.

În ceea ce privește accidentarea lui Chiricheș dinaintea startului partidei, Reghecampf afirmă că jucătorul a simțit o durere în gamba dreaptă și a preferat să nu riște și să nu joace titular cu el.

„Mi-am avertizat băieții și le-am spus că toate meciurile vor fi grele pentru că sunt campionii României și toate echipele vor dori să ne bată. Din păcate astăzi nu am reușit să marcăm mai multe goluri. Ceahlăul e o echipă foarte bună, chiar am rămas surprins. Linia de mijloc nu a mers cum trebuia și am pierdut foarte multe mingi. Pe viitor trebuie să jucăm mult mai concentrat și să nu mai dăm adversarului atât de multe șanse. În momentul de față nu știu cât de gravă este accidentarea, la încălzire a simțit ceva pe gamba dreaptă și am preferat să nu riscăm. În repriza a doua, în majoritatea timpului, adversarii au fost primii la minge. Îl aștept pe Piovaccari mai repede. Putea foarte simplu să se termine 2-2 acest meci, asta nu înseamnă că trebuie să aducem acum jucători doar de dragul de a aduce. Un jucător de talia Stelei nu se găsește peste noapte”, a declarat Laurențiu Reghecampf la DigiSport.

Publicat: 20 07. 2013, 23:52
Actualizat: 21 07. 2013, 00:07