Reghe, extrem de nervos după meci: ședință cu toată echipa, chiar pe gazon!

Laurențiu Reghecampf nu a digerat foarte bine remiza cu Petrolul, scor 1-1. Steaua a intrat în avantaj la cabine, grație golului marcat de Prepeliță la chiar ultima fază a primei reprize, însă s-a văzut egalată în partea a doua. Benga a marcat golul egalizator în minutul 78, iar meciul s-a terminat egal.

Nemulțumit de repriza secundă
Finalul partidei l-a găsit pe Laurențiu Reghecampf extrem de nervos, probabil nemulțumit de scăderea de turație a echipei din partea secundă, când campionii au contat tot mai puțin în ofensivă și au pus foarte puține probleme la poarta lui Pecanha.

Reghe a strâns toți jucătorii în jurul său, așa cum s-a mai întâmplat și la alte partide în care scorul final nu a fost pe placul său, însă de această dată i-a certat pur și simplu pe Bourceanu și Compania.

Cu siguranță, tehnicianul campioanei vedea în partida cu Petrolul o șansă imensă de a-i scoate pe prahoveni din lupta pentru titlu. O victorie a Stelei ar fi făcut ca diferența dintre cele două echipe să crească la trei puncte, iar campioana să mai aibă încă trei meciuri de jucat.

Antrenorul Stelei a țipat la jucători, care au ascultat discursul său cu capul în pământ.

Contra, discuție cu arbitrii

Nervi au fost și în cealaltă tabără la final, însă tehnicianul Petrolului, Cosmin Contra, a avut o altă „țintă”. Imediat după meci, acesta a mers pe gazon pentru o discuție cu Ovidiu Hațegan, căruia i-a făcut mai multe reproșuri.

Publicat: 01 12. 2013, 23:04
Actualizat: 01 12. 2013, 23:17