Rednic, după 0-0 la Târgu Mureș: „ASA a fost o altă echipă astăzi!” Obiectivul „câinilor”: „Șase puncte în următoarele două etape”

Dinamo a remizat la Târgu Mureș, scor 0-0, iar tehnicianul Mircea Rednic spune că e mulțumit de rezultat, ținând cont de prestația echipei sale.

Dinamo a căzut pe locul patru după primele două etape din play-off, cu doar două puncte obținute, însă Rednic speră că roș-albii să revină în cursa pentru titlu cu două victorii în următoarele două runde, cu Pandurii și Astra, pe teren propriu.

„Normal că ne-am fi dorit să câștigăm, dar un punct e un punct, ținând cont de cum a decurs jocul. Am avut o primă repriză slabă, dar pe fondul acestui joc slab am avut cea mai mare ocazie, prin Rotariu.

Am avut o ocazie mare și în repriza a doua și puteam să câștigăm, dar ținând cont de ultima fază… Ne-a lipsit Palic și avem probleme la centrul terenului. E vorba de o problemă musculară și nu am vrut să se agraveze.  Adversarul ne-a pus probleme, a fost o altă echipă față de primul meci, cu Pandurii.

Romario și Rotariu au avut acțiuni bune, dar e păcat că n-am adus mingi în fața porții. Și jocul celor doi atacanți a lăsat de dorit astăzi.  E păcat pentru că am avut și un om în plus, dar ne-am precipitat. Asta este. Acum trebuie să batem neapărat în meciul următor.

Dacă nu ai un atacant în formă, care să facă diferența în față e foarte greu. Sunt alte meciuri acum și astăzi am văzut un alt Târgu Mureș, parcă joacă cu mai multă ambiție împotriva noastră.

Mi se pare cam puțin că am luat două puncte în două meciuri. Acum jucăm două meciuri acasă și sper să luăm șase puncte. Avem o săptămână la dispoziție și sper să arătăm altfel„, a declarat Mircea Rednic la finalul partidei.

Publicat: 14 03. 2016, 22:54
Actualizat: 14 03. 2016, 22:55