Reacție dură a lui Gnohere după meciul cu Gaz Metan! FOTO | Mesajul enigmatic pe care l-a postat

Harlem Gnohere a fost decisiv pentru FCSB în partida cu Gaz Metan Mediaș, iar luni, la câteva ore de la finalul jocului, a ținut să posteze un mesaj pe contul său de Instagram. După ce a marcat pentru 2-1 la Mediaș, francezul și-a astupat urechile și a închis ochii, acesta fiind modul prin care a sărbătorit reușita. Acum Gnohere a reacționat și pe social media.

„Ignoră persoanele care te critică. Un leu nu se întoarce niciodată când un câine latră”, a scris Gnohere pe contul său de Instagram.

Gaz Metan a condus cu 1-0 în partida cu FCSB, dar vicecampioana a întors rezultatul în repriza secundă. Schimbările efectuate de Nicolae Dică la pauză au schimbat complet fața jocului. Florin Tănase și Gnohere i-au înlocuit la pauză pe Dennis Man și Raul Rusescu. Gnohere l-a găsit excelent pe Ovidiu Popescu la marginea careului în minutul 49, care mai apoi i-a pasat decisiv lui Moruțan. Francezul a reușit în minutul 63 să puncteze pentru 2-1, iar în minutul 83 l-a servit ideal pe Coman, care a dus scorul la 3-1. De partea cealaltă, pentru Carlos Fortes a fost primul meci fără gol marcat în Liga 1 Betano.

Gnohere s-a aflat și în centrul unui scandal la meciul cu Dinamo, când i-a acuzat pe suporterii adverși că ar fi iminat sunete de maimuțe în preajma sa: „Nu e pentru prima oară (n.r când aude scandări rasiste). Și anul trecut au făcut la fel. I-am spus arbitrului. Nu știam dacă e un sunet de câine sau de maimuță, dar mi s-a mai întâmplat. Sunt trist pentru că în trecut am jucat pentru ei. Prefer să-mi insulte familia, dar să nu scoată sunete de maimuță”, a spus Gnohere, după meciul cu Dinamo, încheiat la egalitate, scor 3-3.

Publicat: 13 08. 2018, 12:50
Actualizat: 13 08. 2018, 12:51