Reacția lui Gigi Becali după ce FCSB s-a chinuit cu FC Voluntari: „Nu sunt mulțumit!” Ce jucători l-au încântat și pe cine a criticat

Gigi Becali spune că nu este foarte încântat de felul în care a arătat FCSB cu FC Voluntari. Echipa lui Nicolae Dică s-a impus cu 2-1 printr-un gol marcat de Dennis Man în prelungiri. Patronul FCSB l-a remarcat pe jucătorul de 18 ani, despre care spune că merită să fie titular.

FCSB a avut de tras în prima partidă din acest sezon. FC Voluntari, echipă care a câștigat Cupa și Supercupa, s-a ținut bine și putea scoate un punct. Însă Dennis Man a primit o centrare foarte bună în prelungiri și a reușit să înscrie golul de 2-1. Reușita i-a adus laudele lui Gigi Becali, care se declară încântat de ceea ce a arătat tânărul mijlocaș.

În schimb, patronul FCSB spune că are motive de nemulțumire. În primul rând, cere de la staff-ul tehnic să pregătească jucătorii să paseze mai mult la firul ierbii. Nici apărarea n-a scăpat de gura patronului:

„Ce concluzii? Primul meci, calitatea s-a văzut. Dacă aveam noroc să marcăm al doilea gol, probabil că era mai mare scorul. Așa a fost să fie, bine că am câștigat. Nu sunt mulțumit, pentru că vreau mai mult circulația balonului, vreau mai mult pase la iarbă, vreau să nimicim adversarul. Mi-a plăcut Budescu, mi-a plăcut Teixeira. Ce mi-a plăcut mie, Man, care, chiar dacă nu era regula cu U21, avea loc să joace în echipa asta.

La golul lor, fundașii noștri centrali au dormit. Enache a jucat în nota lui… nu-l știți pe Enache? N-avem de unde să aducem fundași centrali peste ce avem, trebuie să dai bani mulți.

Suporterii au venit, au fost aproape 15.000, e bine. Au venit și pentru Dică…

Eu nu spun că sunt nemulțumit de joc, nu sunt încântat… Din momentul în care ai o bară și mai multe ocazii de a marca, n-ai cum să nu fii mulțumit. Nu o să am discuții cu staff-ul, aștept…”, a declarat Gigi Becali.

Publicat: 16 07. 2017, 23:18
Actualizat: 16 07. 2017, 23:31