Bogdan Andone, emoții mari în meciul cu Poli Iași! Ce a făcut antrenorul lui FC Voluntari la golul de 2-0 | FOTO

Meciul de fotbal dintre CSM Politehnica Iasi si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Stadionul Emil Alexandrescu din Iasi, luni 1 martie 2021. © FOTO:Robin Vasilius/SPORT PICTURES
Vezi galeria foto - 3 poze

Bogdan Andone, antrenorul echipei FC Voluntari, a răsuflat ușurat după cel de-al doilea gol înscris de către elevii săi în meciul cu Poli Iași.

Poli Iași și FC Voluntari s-au întâlnit în cadrul etapei cu numărul 25 din Liga 1, iar ilfovenii s-au impus cu scorul de 2-0, după dubla reușită de către bulgarul Antoni Ivanov, în vârstă de 25 de ani,  în minutele 5, respectiv 67.

Deși părea a fi un meci liniștit, arbitrul Radu Petrescu a arătat două cartonașe roșii în minutul 62.

Reacția lui Bogdan Andone, după golul de 2-0 al lui Ivanov

Juan Pablo Passaglia (31 de ani), de la Poli Iași, și Viktor Angelov (26 de ani), de la FC Voluntari, au fost eliminați. Primul a protestat dur, după ce jucătorul ilfovenilor a avut o intrare dură asupra sa.

La doar cinci minute după aceste incidente, Ivanov a marcat cel de-al doilea său gol în cadrul acestei întâlniri, iar Bogdan Andone a răsuflat ușurat. Reacția antrenorului de la FC Voluntari a fost surprinsă de camerele de luat vederi.

În timp ce jucătorii se bucurau împreună pe teren după golul de 2-0, Bogdan Andone s-a închinat de nenumărate ori și a mulțumit îndelung divinității pentru această reușită a lui Ivanov.

Sursă foto: Captură Digi Sport

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a acumulat 24 de puncte și a urcat pe locul 14 în clasamentul Ligii 1, devansând-o pe Hermannstadt (22 de puncte), echipa de pe locul 15. De cealaltă parte, Poli Iași rămâne pe ultimul loc în clasament, cu doar 16 puncte, având însă cu un meci mai puțin disputat, după ce partida de la Ovidiu, cu FC Voluntari, a fost amânată din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile.

Echipele în Poli Iași – FC Voluntari

Poli Iași: Brănescu – Onea, Frăsinescu, Baxevanos, Bușu – Flores, Passaglia, Popa – Stan, Duranovic, Vega
Rezerve: Brînză, Acosta, Gaitan, Rodny Lopes, Popadiuc, Zaharia, Soares, Cană, Vanzo
Antrenor: Andrei Cristea

FC Voluntari: Rîmniceanu – Balaur, Tamaș, Armaș, Briceag – A. Ilie, Droppa, Ivanov, I. Gheorghe – Angelov, Pesic
Rezerve: Lavin, I. Costin, Veiga, Achim, Tavares, Remacle, Da Veiga Lopes, Mailat, Betancor
Antrenor: Bogdan Andone

Publicat: 01 03. 2021, 19:18