Răzvan: „Meritam să câștigăm!”** ASTA e faza la care s-a jucat meciul

Răzvan Lucescu susține că Rapid ar fi meritat victoria în deby-ul cu CFR, încheiat la egalitate, 1-1. Antrenorul giuleștenilor a amintit de ocazia ratată de Grigore, în minutul 88, fază la care s-ar fi putut decide partida în favoarea elevilor săi.

„S-au întâlnit două echipe foarte bune, dar am fi meritat să câștigăm. Poate și pentru că am avut ocazia din minutul 88, când Grigore a ratat singur cu portarul. La singura greșeală pe care am făcut-o, cei de la CFR au marcat. Finalul ne-a aparținut în totalitate și am avut și acea ocazie imensă.

Normal că Alexa, Herea și Surdu sunt jucători importanți într-un asemenea meci, era bine să avem cât mai multe opțiuni”, a declarat Răzvan Lucescu după meci.

Publicat: 24 09. 2011, 23:50
Actualizat: 24 09. 2011, 23:54