Răzvan Lucescu face minuni în Qatar!** I-a înnebunit pe arabi, după primul amical! La pauză era 8-0! Cu ce scor s-a terminat meciul

Al Jaish, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, dispută un meci amical în Austria cu o echipă de amatori, acolo unde susține un stagiu de pregătire. Echipa din Qatar conduce cu un scor incredibil la pauză: 8-0! Elevii lui Lucescu jr au marcat în minutele 2, 8, 9, 10, 14, 18, 22, 25. Meciul s-a încheiat cu scorul de 12-0.

Al Jaish trebuia să joace cu Astra Ploiești, dar prahovenii nu au putut onora invitația.

La Al Jaish evoluează cinci brazilieni, portarul Evanildo, fundașul Anderson Martins, mijlocașul Wagner Ribeiro și atacanții Adriano și Eduardo, dar și internaționalul algerian Karim Ziani, care a jucat în Europa la echipele VfL Wolfsburg, Olympique Marseille, Sochaux, Lorient și Troyes. Răzvan Lucescu a semnat un contract pe o perioadă de trei ani și are un staff format din Cristi Petre, Marius Bratu, Mihai Stoica și Diego Longo.

Publicat: 01 07. 2012, 19:21
Actualizat: 01 07. 2012, 20:35