Ratările l-au lăsat fără soluții pe Miriuță: „Cred că voi aduce preotul să sfințească terenul. Am avut ocazii clare. Steaua nu a meritat să câștige”

CFR Cluj n-a reușit să câștige nici de această dată în fața Stelei. Ultima victorie a clujenilor în fața bucureștenilor datează din 2005. Vasile Miriuță spune însă că jucătorii săi nu meritau să piardă.

Antrenorul fostei campioane a României își felicită jucătorii pentru atitudine, mai ales că au avut momente în care și-au dominat adversarii, deși erau în inferioritate numerică. Sergiu Negruț a fost eliminat în minutul 44, după o intrare dură la Arlauskis.

„Am fost supărat pentru că am pierdut acest meci, nu meritam să pierdem, am luat un gol dintr-o greșeală copilărească. Am avut și acea eliminare, dar ne-am creat ocazii. Fotbalul se joacă pe goluri, degeaba am avut ocazii dacă nu am marcat. Am avut ocazii și cu Minsk, am avut și cu Steaua, n-am marcat, cred că voi aduce un preot să sfințească terenul acesta. Am dominat Steaua în 10 oameni, dar nu am reușit să marcăm.

Nu este vorba de moral, ați văzut că am dominat Steaua în 10 oameni. Steaua este o echipă bună, este o echipă solidă, dar încă o dată, nu a fost peste noi în această seară. Ce complex să avem cu Steaua? Gol, gol, gol, ăsta este complexul. Dacă egalam în prima repriză, îi bateam în 10 oameni în repriza a doua”, a declarat Vasile Miriuță la Look TV.

Steaua s-a impus cu 1-0 în Gruia, iar Gâlcă are 3 victorii din 3 în acest început de campionat. Unicul gol al partidei a fost marcat de Cristi Tănase.

Publicat: 10 08. 2014, 23:33
Actualizat: 10 08. 2014, 23:34