Rapidul, pe locul nouă:** „Am dominat jocul de la un capăt la altul! Meritam victoria!” Rada, despre înfrângerea cu Vaslui și ieșirea din criză

Rapidul pierde în fața Vasluiului și se scufundă în clasament. Rada a declarat după meci că Rapidul merita victoria: „Am dominat meciul de la un capăt la altul”.

„Sunt dezamăgit de rezultat, jocul a fost bun, am dominat jocul de la un cap la altul. Meritam mai mult decât un meci egal. Ceea ce începe prost, se termină și mai prost. Nu au fost probleme de arbitraj. Rapidul are la dispoziție 33 de jucători de valori apropiate. Când le vine rândul, joacă fiecare. Când o să îi vină rândul și lui Codrea, o să joace și Codrea”, a declarat Rada la Digi Sport.

Rada, despre ieșirea din criză: „Vom vedea după iarnă ce va fi”

„Vom vedea ce va fi, sperăm să ieșim cât mai bine din următoarele meciuri. Trebuie să liniștim noi situația de la echipă. Nu se pune problema să retrogradeze Rapidul. Vom vedea ce se va face după pauza de iarnă
„, a mai spus Rada.

FC Vaslui a învins duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), pe Rapid București, într-un meci din etapa a XVIII-a, prima a returului Ligii I, și a ajuns pe locul trei în clasament.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat Jumisse, în minutul 29, care a introdus balonul cu capul în plasă la a doua încercare, după un corner executat de pe partea dreaptă.

FC Vaslui: Cerniauskas – Milanov, Celeban, Varela, Sălăgeanu – Jumisse, Caue (Cordoș ’90+2) – Antal (R. Costin ’50), Sânmărtean, Varga (Stanciu ’68) – M. Niculae. Antrenor: Viorel Hizo.

Rapid București: Albuț – Rui Duarte, Abrudan, Oros, Bozovici – N. Grigore (Codrea ’78), Pavlovici – Grigorie, Teixeira, Herea (Roman ’63) – Pancu (Goga ’72). Antrenor: Marian Rada.

Cartonașe galbene: Jumisse ’43, Cerniauskas ’90+1 / Goga ’76, Roman ’85, Pavlovici ’87.

Arbitri: Marcel Bîrsan (central) – Aurel Onița, Vladimir Urzică (asistenți) – Florin Niron (rezervă).

Observatori: Mircea Călin, Nicolae Grigorescu.

Publicat: 02 12. 2012, 22:42
Actualizat: 02 12. 2012, 22:53