Rapidul lui Sabău, deraiat la Tg. Jiu de TGV-ul lui Grigoraș!** Pandurii – Rapid 2-0

Pandurii a început în forță meciul împotriva Rapidului și au condus jocul în primele minute, concretizând această dominare cu un gol venit destul de rapid, în minutul patru, marcat de Voiculeț după o centrarea a lui Ibeh.

După aceea, echipa lui Sabău a mai echilibrat jocul la centrul terenului, însă nu a reușit să își creeze nicio ocazie importantă de a marca.

Curios este faptul că Sabău a început partida cu o echipa foarte defensivă, lăsând pe bancă șase jucători ofensivi, probabil fiindu-i teamă de jocul ofensiv al echipei lui Grigoraș.

A doua repriză a început în aceeași termini ca și prima, gazdele la conducerea jocului încercând să-și creeze alte ocazii de poartă în timp ce giuleștenii nu s-au regăsit.

Această dominare a fost concretizată de Pandurii în minutul 58 atunci când după o pătrundere superbă în careu a lui Voiculeț, Ibeh pune latul la centrarea acestuia și scorul devine 2-0.

Singura ocazie importantă a Rapidului a venit în minutul 62 atunci când Goga a trimis din interiorul careului puțin pe lângă stâlpul din stânga al lui Lazar.

Pandurii câștigă în final o partidă pe care au dominat-o de la un capăt la celălalt și după disputarea a șapte etape din Liga I par una dintre candidatele la titlu din acest sezon.

Iată echipele de start:

Pandurii: Lazăr – Ungurușan, Viera, Mamele, Vlad – Nistor, Voiculeț, Răduț – Maxim, Lemnaru, Ibeh

Rezerve: Horvat, Rusu, Ignea, Cristea, Băcilă, Matulevicius, Karim

CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL MINUT CU MINUT AL MECIULUI

Rapid: Pecanha – I. Voicu, Burcă, Glauber, Bozovic – Pavlovic, Codrea – M. Roman, Grigore, Milisavljevic – Surdu

Rezerve: Albuț, Herea, Pancu, Grigorie, Goga, Teixeira, Perreira

Publicat: 01 09. 2012, 23:37
Actualizat: 02 09. 2012, 23:47