Răduț nu a profitat de șansa oferită de Reghecampf și a evoluat slab cu Vaslui! Ce i-a transmis antrenorul

Steaua a câștigat cu 1-0 meciul de la Vaslui, unicul gol al meciului fiind marcat de Piovaccari. Gazdele au terminat meciul cu 3 jucători eliminați, iar la final Reghecampf a sărit la gâtul unui ziarist.

Pentru acest meci, Reghecampf a operat mai multe schimbări, în primul 11 apărând Prepeliță și Răduț.

Mihai Răduț nu a profitat și șansa oferită și a avut o evoluție slabă, fiind schimbat la pauză cu Stanciu. Evoluția mijlocașului este pusă de Reghe pe seama tinereții și a lipsei de experiență.

„Răduț, în prima repriză, n-a putut să fie periculos, dar e tânăr și are nevoie de meciuri”, a spus Reghecampf.

În vară, jucătorul a fost aproape de un transfer în Israel, la Hapoel Be’er Sheva. Sezonul trecut Răduț a jucat la Pandurii Târgu Jiu.

milion de euro este cota de piață a lui Mihai Răduț conform transfermarkt.de

3 meciuri a jucat Răduț în acest sezon: cu Gaz Metan, cu Ceahlăul și cu FC Vaslui

Echipele de start:

FC Vaslui: Cerniauskas – Viveiros, Cordoș, Celeban, Sălăgeanu – Wilk (Lovrecici ’53), Caue (Enescu ’53) – Antal (Straton ’75), Sânmărtean, Madson – Temwanjera. Antrenor: Ionuț Moșteanu

Steaua: Tătărușanu – Prepeliță, Szukala, Gardoș, Latovlevici – Bourceanu, Filip – Popa (Kapetanos ’68), Răduț (Stanciu ’46), Tănase (Cristea ’46) – Piovaccari. Antrenor: Laurențiu Reghecampf

Publicat: 06 10. 2013, 09:49
Actualizat: 06 10. 2013, 09:50