Rădoi, în finala Cupei Prințului! Al-Hilal – Al-Nasr 1-0

În inferioritate numerică încă din minutul 40, Al-Hilal a obținut o nouă victorie cu Nasr, de data aceasta în Cupa Prințului. Golul partidei a fost marcat de suedezul Wilhelmsson, în minutul 6, cu un șut din unghi, de la 8 metri.

Mirel Rădoi a ieșit în evidență prin mai multe șuturi din afara careului, fără să reușească să schime scorul însă. După eliminarea fundașului Al Marshedi, fostul căpitan al Stelei a fost retras de la mijloc în centru defensivei.

Și ca apărător, Rădoi s-a descurcat foarte bine, salvându-și echipa în mai multe rânduri. În tabăra cealaltă, micuțul Elton, integralist, a fost foarte aproape de a marca, dar șutul de la 35 de metri a întâlnit bara transversală.

Este cel de-al doilea duel Al-Hilal-Al Nasr pentru Mirel Rădoi, în numai o lună. Ca și în partida precedentă, echipa antrenată de Cosmin Olăriu s-a impus (cu 2-0, al doilea gol fiind marcat de Rădoi)

În urma aceste victorii Al-Hilal-ul va disputa finala competiției, contra celor de la Al Shabab, învingătoare, scor 3-1, în cealaltă semifinală, cu Al Hazm.

Publicat: 23 02. 2009, 21:21
Actualizat: 23 02. 2009, 21:27