Rada își laudă jucătorii și la înfrângeri:** „Au dat dovadă de mare caracter jucând bine în ciuda problemelor pe care le avem la club”

Antrenorul FC Rapid București, Marian Rada a declarat sâmbătă, în conferința de presă de la finalul partidei cu FC Brașov, pierdut de echipa sa cu 0-2, că înfrângerea a fost cauzată de începutul slab de meci făcut de jucătorii lui.

„După mult timp am «reușit» să pierdem un meci. Este primul joc din acest retur în care luăm două goluri. Am început moale și asta ne-a costat. Am luat gol repede, după care am încercat să revenim dar nu am fructificat ocaziile de a marca, mai ales pe cele din repriza a doua, atunci când am făcut un joc foarte bun. Pe final, am riscat în apărare și am primit golul doi. Mergem înainte, trebuie să câștigăm cât mai multe meciuri până la final și să vedem atunci care va fi situația. Băieții au dat dovadă de mare caracter jucând bine în ciuda problemelor pe care le avem la club”, a declarat Rada.

Formația FC Brașov a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Rapid, într-un meci contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I, golurile fiind marcate de Mugurel Buga, în minutul 8, și Paul Batin, în minutul 90+1.